سامانه آزمون پژوهشکده بیمه وابسته به بیمه مرکزی ج.ا.ایران
     دوشنبه دهم آذر 1399 -  2020/Nov/30 

صفحه اصلی


ساعت پاسخگویی تلفنی به سئوالات از ساعت 8 الی 16 روزهای کاری می باشد.

 
   

اطلاعیه
قابل توجه شرکت کنندگان آزمون بیمه های زندگی مورخ 6 آذر 1399

پیرو ابلاغیه ستاد ملی مبارزه با کرونا مبنی بر تعطیلی ادارات دولتی (از هشتم آذرماه به مدت یک هفته) و با عنایت به لزوم بررسی تخلفات احتمالی آزمون، نتایج آزمون مذکور از روز سه شنبه مورخ 19 آذرماه در سامانه آزمون قابل رویت خواهد بود.

اطلاعیه قابل توجه متقاضیان محترم آزمون نمایندگی فروش بیمه های زندگی (آیین نامه 96)

به دلیل تقارن آزمون مورخ 99/09/13 با مراسم روز ملی بیمه و اجرای آنلاین همایش بیمه و توسعه، آزمون بیمه های زندگی در روز پنج شنبه مورخ 99/09/13 برگزار نخواهد شد.
اطلاعیه

زمانبندی ثبت نام و اجرای آزمون های  آداب و نمایندگی فروش بیمه های زندگی آذرماه سال 1399

بدینوسیله به اطلاع کلیه متقاضیان محترم آزمون آداب و آزمون نمایندگی فروش بیمه های زندگی می رساند،  برابر جدول زمانبندی و شرایط  اعلامی  زیر می توانند نسبت به ثبت نام و شرکت در آزمون مذکور اقدام نمایند:

ردیف

عنوان آزمون

شروع

ثبت نام

پایان

ثبت نام

دریافت

کارت آزمون

تاریخ

 آزمون

1

نمایندگی فروش بیمه های زندگی

1 آذر

3 آذر

4 آذر

6 آذر

2

نمایندگی فروش بیمه های زندگی

15 آذر

17 آذر

18 آذر

20 آذر

3

آداب

22 آذر

24 آذر

25 آذر

27 آذر


شرایط و ضوابط ثبت نام:

- تمامی آزمون ها به شیوه ی مجازی برگزار می شود

-  متقاضیان شرکت در این آزمون الزاما باید امکانات زیر را فراهم آورند:

 الف)رایانه         ب)  webcam          ج) میکروفون

-  قبل از شرکت در آزمون مطالعه " راهنمای شرکت در آزمون" الزامی است. (راهنمای آزمون هنگام دریافت کارت ورود به جلسه در اختیار متقاضی قرار داده خواهد شد)

- لازم به یادآوری است در صورتی که کامپیوتر متقاضی از دوربین و میکروفون برخوردار نباشد می تواند از  تلفن همراه بعنوان دوربین متصل به کامپیوتر استفاده نماید.  برای این منظور باید نرم افزار تبدیل دوربین تلفن همراه به وب کم (DriodCam) را دانلود و نصب نمایند.( لینک دانلود نرم افزار و لینک دانلود نرم افزار نسخه اندروید)

توجه: متقاضیان محترم تنها با قبول این ضوابط می توانند در آزمون شرکت نمایند و ثبت نام در این آزمون ها به منزله پذیرش شرایط و کلیه قوانین و مقررات آزمون از جمله پایش با استفاده از دوربین و میکروفون (صرفاً در زمان آزمون) می باشد. (با توجه به فعال بودن دوربین رعایت پوشش اسلامی در طول آزمون الزامی است)

 

- داوطلبین برای شرکت در آزمون باید از کامپیوتر یا لپ تاپ استفاده نمایند.

- آزمون ها دارای نمره منفی می باشد و به ازای هر سه سوال غلط یک امتیاز کسر خواهد شد.

- زمان برگزاری آزمون ها مطابق زمانبندی انتخابی داوطلب با توجه به ظرفیت های برگزاری در هنگام ثبت نام خواهد بود.

- ثبت نام در آزمون ها ساعت 8 صبح روز شروع ثبت نام در پورتال آزمون پژوهشکده بیمه به نشانی http://azmoon.irc.ac.ir   و تا ساعت 16 روز پایان ثبت نام در دسترس می باشد.

- دریافت تاییدیه و کارت شرکت در آزمون به شکل الکترونیکی از ساعت 15 روز اعلام شده انجام می شود.

- امکان ثبت نام تعداد 6000  نفر در هرهفته فراهم شده است. که در ساعات مختلف از ساعت 8 صبح تا 16 عصر برابر ساعت اعلامی  که در کارت ورود به جلسه برای هر فرد مشخص می شود برگزار خواهد شد.

- صدور گواهینامه های  قبولین هر آزمون حداقل طی 5 روز از زمان اعلام نتایج آزمون صادر و از طریق پورتال آزمون پژوهشکده بیمه قابل دریافت می باشد.

- رعایت تمامی موارد مذکور الزامی بوده و در صورت عدم رعایت برابر مقررات اقدام خواهد شد.

 

 

 

قابل توجه متقاضیان آزمون ارزیابی خسارت 8 آبان 1399

با توجه به محدودیت اعمال شده از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا و قرار گرفتن شهر تهران در گروه شغلی 3 و 4 و ممنوعیت برگزاری آزمون حضوری به اطلاع داوطلبان آزمون ارزیابی خسارت می رساند که تا اطلاع ثانوی و خروج تهران از محدودیت صادر شده آزمون فوق به تعویق می افتد در ضمن تاریخ جدید از طریق همین سایت به اطلاع متقاضیان خواهد رسیدافزایش 23 مرکز آزمون جدید برای آزمون های آداب و نمایندگی فروش بیمه های زندگی
به اطلاع متقاضیان شرکت در آزمون آداب و نمایندگی فروش بیمه های زندگی مورخ 24 مهر 1399 میرساند با اعلام 23 مرکز آزمون جدید تعداد حوزه های امتحانی به 53 حوزه افزایش یافت.
مجددا به اطلاع می رساند برگزاری آزمون در هر شهر منوط به وضعیت بهداشتی آن شهر خواهد بود و در صورت عدم اجرای آزمون در یک شهر خاص ثبت نام شدگان به تاریخ بعدی آزمون منتقل خواهند شد.اطلاعیه
شرکت کنندگان محترم آزمون 27 شهریور 99 ضمن عذرخواهی به اطلاع می رساند به دلیل مشکل سیستمی برخی از نمرات آزمون به اشتباه در سامانه درج شده بود ضمن اعلام نتایج جدید کلیه گواهینامه های صادره قبلی که در تاریخ 31 شهریور ماه صادر شده بود از روی سامانه حذف و گواهینامه جدید بارگذاری شد. لطفاً با مراجعه به سایت نسبت به گواهینامه جدید اقدام فرمایید.اطلاعیه برگزاری آزمون اکچوئری رسمی بیمه
کلیه افرادی که واجد شرایط مندرج در ماده 2 آیین نامه شماره 78 مصوب شورایعالی بیمه هستند می توانند از روز شنبه مورخ 5 مهرماه تا پایان روز سه شنبه مورخ 7 مهرماه با مراجعه به سامانه آزمون پژوهشکده به آدرس azmoon.irc.ac.ir نسبت به ثبت نام و شرکت در آزمون مذکور که در روز یکشنبه 20 مهرماه در 2 نوبت صبح و عصر برگزار خواهد شد اقدام نمایند

اطلاعیه

به دلیل تداوم وضعیت نامناسب بهداشتی استان تهران (وضعیت قرمز استان) ثبت نام آزمون ارزیابی خسارت مورخ 13 شهریور ماه 99 انجام نخواهد شد. در صورت عادی شدن وضعیت استان (اعلام ستاد ملی مبارزه با کرونا) برنامه جایگزین این آزمون از طریق همین سامانه به اطلاع متقاضیان خواهد رسید ، لطفاً از تماس مکرر در این زمینه خودداری فرمایید.

اطلاعیه

به دلیل تداوم وضعیت نامناسب بهداشتی اکثر استان های کشور (وضعیت قرمز و هشدار استانها) آزمون های آداب و نمایندگی فروش بیمه های زندگی مورخ  6 شهریور ماه 99 برگزار نخواهد شد.

این آزمون فقط برای متقاضیانی که در آزمون مورخ 19 تیر ماه 99 ثبت نام نموده و به دلیل وضعیت نامناسب بهداشتی استان، آزمون آنها کنسل گردید برابر جدول زیر برگزار خواهد شد.

 

تاریخ آزمون آداب  6 شهریور 1399

 

ویژه

متقاضیانی که در آزمون 19 تیر

ثبت نام کرده و آزمون آنها کنسل شده است

 

 

استان محل برگزاری

ساعت برگزاری

توضیحات

زنجان

9 الی 10:40 

به دلیل وضعیت قرمز شهر مشهد و تبریز

شهرهای بیرجند و خوی جایگزین شده است. متقاضیان آزمون مشهد و تبریز در صورت عدم تمایل به حضور در آزمون شهرهای بیرجند و خوی می توانند در پاسخ به پیامک ارسالی با درج عدد 2 عدم حضورشان را اطلاع رسانی کنند

همدان

خوی (به جای تبریز)

بوشهر

اهواز

سنندج

بیرجند (به جای مشهد)

 

تاریخ آزمون نمایندگی فروش بیمه های زندگی   6 شهریور 1399

 

ویژه

متقاضیانی که در آزمون 19 تیر

ثبت نام کرده و آزمون آنها کنسل شده است

 

 

استان محل برگزاری

ساعت برگزاری

توضیحات

زنجان

11:30 الی 12:20

به دلیل وضعیت قرمز شهر مشهد و تبریز

شهرهای بیرجند و خوی جایگزین شده است. متقاضیان آزمون مشهد و تبریز در صورت عدم تمایل به حضور در آزمون شهرهای بیرجند و خوی می توانند در پاسخ به پیامک ارسالی با درج عدد 2 عدم حضورشان را اطلاع رسانی کنند

همدان

خوی (به جای تبریز)

بوشهر

اهواز

سنندج

بیرجند (به جای مشهد)

 
اطلاعیه :
با توجه به وضعیت نامناسب بهداشتی اکثر استان های کشور (وضعیت قرمز و هشدار استانها) تصمیم گیری در خصوص ثبت نام و برگزاری آزمون 6 شهریور ماه از طریق همین سامانه به اطلاع متقاضیان خواهد رسید لطفاً از تماس مکرر در این زمینه خودداری فرمایید.

اطلاعیه :
قابل توجه متقاضیان شرکت در آزمون های دانش و اطلاعات بیمه (آداب) و نمایندگی فروش بیمه های زندگی: با توجه به شرایط خاص بهداشتی ناشی از شیوع ویروس کرونا ثبت نام آزمون های فوق الذکر به تاریخ 26 مرداد 1399 لغایت 30 مرداد 1399 موکول شده است.
ضمناً آزمون تاریخ 6 شهریور 1399 فقط در شهرهای واجد شرایط بهداشتی برگزار خواهد شد.

اطلاعیه مهم:
پیرو اطلاعیه قبلی حوزه امتحانی زنجان و همدان نیز به دلیل وضعیت قرمز بهداشتی امکان برگزاری آزمون در تاریخ 19 تیرماه 1399 وجود ندارد. آزمون های یاد شده در صورت تغییر وضعیت بهداشتی همزمان در عصر روز پنجشنبه 6 شهریور 1399 برگزار خواهد شد و نیازی به ثبت نام مجدد نخواهد داشت.اطلاعیه:
به علت اعلام وضعیت قرمز از سوی وزارت بهداشت و لزوم رعایت مسائل بهداشتی امکان برگزاری آزمون در تاریخ 19 تیرماه 1399در شهرهای تبریز، بوشهر، مشهد، اهواز و سنندج وجود ندارد.آزمون های یاد شده در صورت تغییر وضعیت بهداشتی همزمان در عصر روز پنجشنبه 6 شهریور 1399 برگزار خواهد شد و نیازی به ثبت نام مجدد نخواهد داشت.اطلاعیه:
داوطلبین گرامی دقت فرماید در صورتیکه وضعیت هشدار استانها به وضعیت قرمز تبدیل شود آزمون آن حوزه ها هم برگزار نخواهد شد و آزمون های یاد شده در صورت تغییر وضعیت بهداشتی همزمان در عصر روز پنجشنبه 6 شهریور 1399 برگزار خواهد شد و نیازی به ثبت نام مجدد نخواهد داشت.
لطفا جهت اطمینان از برگزاری آزمون در حوزه های امتحانی انتخابی روز چهارشنبه 18 تیرماه 99 به سامانه آزمون مراجعه فرمایید.
قابل توجه متقاضیان آزمون آداب و زندگی
بعلت محدودیت های موجود اگر ظرفیت یک حوزه امتحانی تکمیل شده باشد امکان افزایش ظرفیت در آن حوزه به هیچ عنوان وجود ندارد.
لطفا از تماس با پژوهشکده برای این منظور جدا خودداری فرمائید.
متقاضیان محترم برای ثبت نام می توانند به سایر حوزه های دارای ظرفیت رجوع نموده و یا طبق برنامه زمانبندی در ماههای بعد برای ثبت نام مراجعه نمایند.اطلاعیه

به اطلاع متقاضیان ثبت نام در آزمون ارزیابی خسارت بیمه می رساند ثبت نام در آزمون از روز دوشنبه مورخ 26 خرداد امکان پذیر می باشد.
شایان ذکر است متقاضیانی که در آزمون 8 اسفند ثبت نام کرده بودند به صورت خودکار در این آزمون ثبت نام شده اند.
اطلاعیه
متقاضیان آزمون های آداب و بیمه زندگی

پژوهشکده بیمه به منظور رعایت پروتکل های ابلاغی وزارت بهداشت، رفاه بیشتر و تسهیل در رفت و آمد داوطلبین محترم، کاهش تجمع و رعایت فاصله اجتماعی کلیه آزمون های فوق را با همکاری دانشگاه پیام نور به شیوه الکترونیکی در 34 حوزه امتحانی به شرح زیر به صورت همزمان در سراسر کشور برگزار می‌نماید.
ساعت آزمون آداب 9 الی 10:40
ساعت آزمون بیمه زندگی 11:30 الی 12:20
متقاضیان محترم می توانند با مراجعه به سامانه آزمون پژوهشکده بیمه برابر برنامه زمانبندی قبلی نسبت به ثبت نام و انتخاب حوزه امتحانی خود اقدام نمایند.
شایان ذکر است، حوزه های امتحانی که ظرفیت آنها تکمیل نشود (حداقل 20 نفر) به صورت خودکار آزمون آن حوزه لغو و حوزه امتحانی دیگر به انتخاب پژوهشکده جایگزین و از طریق پیامک به اطلاع داوطلبین حوزه مذکور رسانیده خواهد شد.

لیست حوزه های امتحانی

ظرفیت پذیرش

محل جغرافیایی

حوزه امتحانی

استان محل آزمون

ردیف

50

میدان جانبازان-خ دانشگاه

مركز اردبيل

اردبيل

1

85

بلوار اشرفی اصفهان

مركز اصفهان

اصفهان

2

90

بلوار امام حسین

مركز شهرضا

120

میدان آزادگان

مركز نجف اباد

50

خیابان آزادی

مركز تبريز

آذربايجان شرقي

3

90

بلوار شهید چمران

مركز بوشهر

بوشهر

4

210

خیابان ویلا

مركز تهران جنوب

تهران

5

50

اتوبان شهید خرازی

مركز تهران غرب

50

حکیمیه

مركز تهران شرق

55

شهر جدید پرند

مركز پرند

60

شهر دماوند

مركز دماوند

40

ابن بابویه

مرکز ري

50

میدان پارچین

مرکز پاكدشت

60

قرچک

مركز ورامين

70

بلوار شهید آوینی

مركز بيرجند

خراسان جنوبي

6

100

بلوار معلم

مركز مشهد

خراسان رضوي

7

75

نیشابور

مركز نيشابور

 

 

85

کوی دانشگاه

مركز بجنورد

خراسان شمالي

8

85

اهواز

مركز اهواز

خوزستان

9

70

زنجان

مركز زنجان

زنجان

10

60

سمنان

مركز سمنان

سمنان

11

75

گرمسار

مركز گرمسار

 

 

90

شهرک گلستان

مركز شيراز

فارس

12

85

جنب پلیس راه

مركز فيروزاباد

 

 

95

خ فلسطین

مركز سنندج

كردستان

13

125

بلوار جهاد

مركز كرمان

كرمان

14

100

بلوار سید جمال الدین اسدآبادی

مركز سيرجان

 

 

125

کوی انجیراب

مركز گرگان

گلستان

15

60

ساری

مركز ساري

مازندران

16

60

رامسر

مركز رامسر

 

 

40

ساوه میدان دانشگاه

مركز ساوه

مركزي

17

50

بلوار دانشجو

مرکز يزد

يزد

18

75

اردکان

مركز اردكان

 

 

100

بلوار شهید سردار همدانی

مركز همدان

همدان

19برای دسترسی به برنامه زمانبندی امتحانات اینجا را کلیک کنید.قابل توجه متقاضیان آزمون های آداب و ارزیابی خسارت بیمه

به اطلاع می رساند ثبت نام شدگان آزمونهای مورخ 98/12/08 و 98/12/15 برای شرکت در آزمون سال جاری نیازی به ثبت نام مجدد نداشته و اطلاعات ایشان به طور سیستماتیک به اولین نوبت آزمون سال 99 منتقل خواهد شد.
متقاضیان می توانند برابر برنامه زمانبندی آزمون های (مندرج در سامانه آزمون) برای دریافت کارت ورود به جلسه آزمون اقدام نمایند.
شایان ذکر است عدم شرکت در آزمون به منزله غیبت محسوب شده و برای شرکت در آزمونهای بعدی باید مجداً ثبت نام نمایند.
پژوهشکده بیمه اجرای آزمونهای الکترونیکی را در دستور کار قرار داده و به محض فراهم شدن زیر ساخت های لازم، آزمون به شیوه مجازی در استانهای کشور برگزار خواهد شد .
جهت کسب اطلاع از آزمونهای مجازی اطلاعیه های بعدی را مطالعه نمایید.

اطلاعیه

قابل توجه متقاضیان شرکت در آزمون مصوب شورایعالی بیمه بدین وسیله به اطلاع می رساند آزمون های مصوب شورایعالی بیمه برابر برنامه زمانبندی مندرج در سامانه آزمون پژوهشکده به شیوه حضوری ( با رعایت پروتکل های مصوب ستاد ملی مبارزه با کرونا و دستورالعمل های وزارت بهداشت) برگزار خواهد شد، نظر به احتمال وجود شرایط اضطراری امکان تغییر در برنامه ها وجود دارد، لطفاً برنامه ها را به صورت ماهانه پیگیری نمایید.

اطلاعیه

با توجه به تمهیدات به عمل آمده جهت جلوگیری از شیوع بیماری کرونا و همچنین نظر به تعطیلی دانشگاه و مراکز آموزش عالی، آزمون های پژوهشکده بیمه در اسفند ماه برگزار نمی گردد. تاریخ مجدد آزمون ها بعد از تصمیم گیری مراجع ذیصلاح از طریق همین سایت اطلاع رسانی خواهد شد.
ضمناً هزینه ثبت نام برای شرکت در آزمون بعدی محفوظ می باشد.

اطلاعیه

به آگاهی تمامی متقاضیان آزمون های آداب و بیمه های زندگی می رساند از ابتدای تیرماه سال جاری آزمونهای مذکور بصورت مشترک و با یک دفترچه سوال به شرح زیر برگزار خواهد شد.
• در این روش یک دفترچه سوال شامل 20 سوال عمومی، 30 سوال تخصصی ویژه بیمه های زندگی و 50 سوال تخصصی ویژه بیمه های غیر زندگی (در مجموع 100 سوال) برای متقاضیان هر دو آزمون در نظر گرفته شده است.
• متقاضیان آزمون آداب موظفند کلیه سوالات دفترچه (100 سوال) را پاسخ دهند.
• متقاضیان آزمون نمایندگی فروش بیمه های زندگی فقط به 50 سوال شامل: سوالات عمومی دفترچه و اختصاصی بیمه های زندگی پاسخ خواهد داد.
• سوالات عمومی برای هر دو رشته آزمون مشترک خواهند بود.
• سوالات عمومی و اختصاصی آزمون بیمه های زندگی ضریب 2 خواهند داشت.
• در نهایت برای قبولین هر رشته آزمون یک گواهینامه جدا صادر خواهد شد.

سرفصل ها و منابع آزمون آداب (نمایندگی بیمه و کارگزاری رسمی بیمه)

سرفصل ها و منابع آزمون نمایندگی فروش بیمه های زندگی
اطلاعیه

برنامه زمان بندی ثبت نام آزمون های مصوب شورای عالی بیمه برای سال جاری (1398) اعلام شد. علاقه مندان جهت ثبت نام در آزمون ها به برنامه زمان بندی آزمون ها مراجعه و بر اساس برنامه اعلامی اقدام نمایند.


اطلاعيه ثبت نام متقاضيان اخذ پروانه كارگزاري رسمي بيمه مستقيم

متقاضيان محترم پروانه كارگزاري رسمي بيمه مستقيم، در صورت دارا بودن شرايط ماده ۳ آيين نامه شماره ۹۲ شوراي عالي بيمه و نيز در اختيار داشتن مدارك و گواهينامه هاي معتبر زير، مي توانند جهت ثبت نام الكترونيكي و شركت در مصاحبه تخصصي كارگزاري مذكور، اقدام نمايند:
۱- داشتن حداقل مدرك كارشناسي مورد تاييد وزارت علوم، تحقيقات و فناوري.
۲- داشتن سابقه كار مفيد بيمه اي، حداقل ۲ سال براي دارندگان مدرك كارشناسي در رشته بيمه يا گرايش بيمه اي، يا حداقل ۵ سال براي دارندگان ساير مدارك كارشناسي (گواهي سابقه كار بايد توسط امور نمايندگان شركتهاي بيمه يا حسب مورد اداره كل نظارت بر صلاحيتهاي حرفه اي بيمه مركزي صادر گرديده باشد.)
۳- داشتن گواهينامه قبولي دوره آموزشي تخصصي و توجيهي كارگزاري رسمي بيمه مستقيم.
۴- داشتن گواهينامه قبولي آزمون كتبي كارگزاري رسمي بيمه مستقيم (آداب) يا بجاي آن، داشتن گواهي حداقل ۱۰ سال سابقه كار مفيد بيمه اي. (صادره از مراجع ذكر شده در بند ۲ فوق الذكر)
به منظور ثبت نام الكترونيكي و شركت در مصاحبه تخصصي حضوري كارگزاري رسمي بيمه مستقيم، متقاضي بايد اطلاعات، مدارك و گواهينامه هاي ۴ گانه مذكور را صرفاً در سامانه سنهاب بيمه مركزي ج.ا.ايران بارگذاري نمايد.
تذكر مهم : عدم بارگذاري هر يك از مستندات ۴ گانه مذكور، يا بارگذاري مستندات نامعتبريا ناخوانا توسط متقاضي، به منزله نداشتن شرايط آيين نامه شماره ۹۲ تلقي شده و مورد پذيرش بيمه مركزي قرار نخواهد گرفت.
جهت ثبت نام مصاحبه تخصصي كارگزاري رسمي بيمه مستقيم و نيز بارگذاري مدارك و گواهينامه-هاي مذكور؛ اينجا https://sanhabsales.centinsur.ir/Applicants/BrkrAplStart.aspx را كليك نماييد.